Telepati Deneyleri - Güneş'e Yaziyorum

Yazılar

6 Ara 2020

Telepati Deneyleri

 Telepati Deneyleri Nelerdir?Telepati deneyleri, bir çok değişik türlerde yapılır. Fakat bunların hepsinde öncelikle bir ortak ilke vardır. İlerleme, minimum düzeyde ortaya çıkar ve deneyler bir düzen ve uyum içinde yapılmalıdır. En ileri safhalarda bile, gereksiz zorlamalar ve dengesiz çalışmalar bu yeteneğin körleşmesine neden olur.

Rakamlar ile Telepati Deneyi 

Birden on’a kadar rakamlar, karışık sıralarla bir kağıda yazılır ve zihnen alıcıya sorulur. Alıcı, vereceği ilk cevapla doğruyu bilmelidir. Yahut, daha iyisi, küçük karton parçalarına belirli olarak 1’den 10’a kadar sayılar yazılır. Bunlar bir torbaya konulup karıştırılır. Verici, çektiği karta dikkatle bakar ve alıcının verdiği doğru veya yanlış cevabı kaydeder. 

Oyun Kartları ile Telepati Deneyi 

Her türlü oyun kartları, telepati deneyleri için kullanılabilir. Veya telepati zener kartları vardır. (ESP CARD). Bu oyun kartların olasılıksal olarak diğer deneylerden daha faydalıdır. 25 karttan oluşur. Kartlar masaya kapalı şekilde konur ve kişi masadaki ilk kartı çevirir. Çıkan bu sembolü alır ve diğer kapalı kalan 24 kart içinde eşini bulmaya çalışır. Zener kart içerisinde 5 tane şekilde oluşur. Diğer bir deney versiyonu kişi karşısına bir kişi koyar ve karşıdaki yardımcı tarafında kartlar karışık şekilde rastgele seçilir. Telepati işlevini yapan kişiden kartı gizler ve telepat kartı bilmeye çalışır. Eğer 4 soruda bir adet bilemediyseniz başka zaman tekrar deneyin. 

Hareketler ile Telepati Deneyi 

Deneylerin sırası gözetilmek şartıyla (temasla, vasıtalı temasla ve temassız) çeşitli hareketler yaptırılır. Bunlar gözleriniz kapalı şekilde etrafınızda cansız cisimlerin frekanslarını hissederek yapıyoruz. Çok bilindik bir yöntem değil, geçerlili kesinatı geçmiş bir yöntemdir. Basit hareketlerden başlanmalı, tercihen karmaşık hareketlere geçilmelidir. Örnek: Sol elinizi kaldırınız, ayağa kalkinız, kapıya gidiniz, masadaki eşyalardan kalemi seçip alınız, elbiseyi gösteriniz, kravatınızı çözünüz, ses çıkarınız, kitap sayfasını açınız, vb gibi. 

Renkler ile Telepati Deneyi 

Renkli kart veya destelerinizi alın mesela iskambil veya zener kartlar. İskambilde iki renk mevcut siyah ve kırmızı. Yaklaşık 52 karttan oluşan bu desteği karışıtırın kapalı bir şekilde. Tek tek kartı rengini tamin ediniz. %50 olasılık olmasına rağmen 52 kart sizin bilme olasılığınızı düşerecektir. Eğer desteden 40 üzeri kart doğru sayısına ulaşırsanız bu konuda başarılı olmuş olacaksınız. 30 üzeri ise geliştirilmesi gerekli, 20-30 belirsizlik, 20 telepati yeteneği başarısız anlamında diyebiliriz. En çok kullanılan en basit tekniklerden birisidir renkle ile telepati deneyleri.

Diyagram ile Telepati Deneyi 

Diyagram deneyi daha profesyonel bir durumda kullanılan yöntemlerdendir. Zordur ve alıcı ve verici arasında başarılı deney sonuçlarını verir. Alıcı ve Verici iki tane sandalye veya karşılıklı ellerinin gözükmediği kapalı bir havzada otururlar. Bir adet kalem ve resim kağıdı karşılıklı deneye başlicaklardır. Önce verici kağıda bir çizim yapar. Bu genellikle başlarda basit şekil veya geometrik cisimlerdir. Daha sonra daha detaylı resimlere geçilir. Verici ilk cizimi bittikten sonra onaylar ve karşıdaki alıcı artık çizmeye başlar. Burada önemli olan alıcı vericiden çizdiği unsuru kopyalamasıdır. İki tarafında çizimleri bittikten sonra resimler gösterilir ve karşılaştırılır. Karşılaştırma analizi şöyle olmalıdır:

Sırasıyla ;

1. Şekil karşılaştırması ( 1-10 arasında puan) 

2. Şekil rengi (1-10 arasında puan) 

3. Şekil büyüklükleri (1-10 arasında puan) 

4. Çizim detaylara yakınlık (1-10 arasında Puan) 

5. Alıcının çizim süresi (1-10 arasında Puan) 

Yukarıdaki ölçek Telepati vericisi tarafında alıcıya verilir. Toplam 35 puan üzeri değerlendirmede telepatide başarı sağlanmış olacaktır.

Ağrı Nakli ile Telepati Deneyi 

Alıcının gözleri bağlanmalı ve kulakları kapatılmalıdır. Birisi vericinin vücudunun herhangi bir yerlerini çimdiklemeli veya hafifçe iğne batırmalıdır. Ve alıcının bedeninin aynı yerlerinde ağrı veya batma duyup duymadığına bakmalıdır.

Koku Nakli ile Telepati Deneyi 

Çok hassas kişilerle yapılan deneylerde koku nakli ilginç sonuçlar vermektedir. Bunun için önce aynı odanın iki uzak köşesinde oturan alıcı veya verici arasında yapılan deneyler daha sonra odadan odaya yapılır. Böylece alıcının burnunun önüne bir parfüm, bir gül, bir soğan, sirke veya baharat gibi kokulu cisimler tutularak koklatılır. Bu sırada alıcının aynı kokuları alıp almadığına dikkat edilir. Bu deneylerin en iyisi, gözlemciler önünde odadan odaya yapılanıdır.

Psödo Telepati Deneyi 

Psödo, yani sahte telepati gösterilerinin, gerçek telepati ile ilgisi yoktur. Örneğin: Bir toplantıda bir kişi odadan dışarı çıkarılır ve kalem, saç tokası, vb. gibi bir eşya odanın bir yerine saklanır. Sonra şahıs içeri alınır ve saklanan eşyayı bulması söylenir. Bazen o kişinin gözleri bağlanır ve biri onun elinden tutarak etrafa çarpmasına engel olur. Şahıs, odada dolaşır ve biraz arama ve tereddütten sonra gizli eşyayı bulur. Bazen da doğrudan gidip eşyayı bulur. Yahut da bazı sahne gösterilerinde gösterici hemen istenen yere gider, bir kitapta bir sayfayı bulur veya telefon rehberlerinde doğru ismi bulur, gösterir. Bunlar genellikle gerçek telepati değildir. Bir kısmı kişilik okuma denen durumdur. Yani kişi, çevrenin, özellikle elinden tutanın el kol hareketlerinden, elini sıkıp gevşetmesinden doğru yeri keşfeder. Bir kısmı da çevrenin bütün hareketlerine, nefes alışına, bakışına, duruşuna, heyecan haline, vs. bakarak doğruyu tahmin ederler. Gerçek telepati, fikir ve duygu alış verişidir. Vericinin tavır ve hareketleriyle ilgisi yoktur.

Telepati aynı insan gibi hata yapmaya en yatkın yeteneklerdir. Siz resim çizseniz dahi yanlış bir noktaya çizik attığınızda silgi ile silmiyor musunuz. Aynı bu şekilde telepatide hata ve başarısız olmaya yatkın ama tekrarlandıkca aynı bir kas gibi gelişebilecek bir yetenektir.

Rüyada Telepati Deneyi 

Rüyada kendiliğinden telepatik alış verişler olduğunu bazılarımız gözlemlemişlerdir. Bu, deneysel olarak da yapılmaktadır. İlerlemiş alıcı ve vericiler arasında yapılabilecek bu deneyler şu şekilde yapılmaktadır: Verici şahıs, alıcının uykuda olduğu saatlerde, hergün başka bir fikri veya manzarayı yahutta kısa bir macerayı zihnen gönderir. Alıcı da her gün sabahleyin uyanır uyanmaz gördüğü rüyaları kaydeder. Böylece, verilen ile görülen rüyalar karşılaştırılır. Bunlar çok ileri deneylerdir, başlangıçta pek yapılamaz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder