Geleceği Görme Yeteneği - Güneş'e Yaziyorum

Yazılar

21 Ara 2020

Geleceği Görme Yeteneği

 

Geleceği Görme Yeteneği Nedir?

 

Prekognisyon meydana gelecek olayların önceden paranormal olarak algılanması fenomenine Parapsikoloji'de verilen addır. Latince kökenli ismi Prescıence, latincede prae (önce) ve scientia (bilmek) kelime anlamıyla ''önceden bilmek'' anlamına gelir. Parapsikoloji araştırmalarında ise bu terim, gelecekte yaşanacak bir olay hakkında duyu dışı algılama(dda) yollarından doğrudan bir bilgi ya da görüntü elde etmek anlamında kullanılır. 


Bu geleceği görme yeteneği aynı zamanda ikinci görüş olarak da adlandırılır. Genellikle haberci rüyalar şeklinde bu yeteneğe sahibizdir. Ama kontrollü bir şekilde bu yeteneği görü almak içinde çalışmalarımız olmaktadır. Genellikle görüler 24 saat içerisinde olabilecek şekilde alınmaktadır. Haberci rüyalar haftalar, aylar veya yıllar sonrada açığa çıkabilir. Ama süresi kişiden kişiye ve görüntüden görüntüye değişmektedir. 


Bazı psikologlara göre de bu olay beynimizin gelecekte olabilecek olaylara olasılıklar ile tahmin etmesi olarak tanımlıyor. Ama belirli bir ön kanıtı bulunamıyor. Genellikle gelecekteki negatif olayları hissederiz. Bunu sebebi ise pozitifin daha uçuşkan olmasıdır. Pozitif evrende yükselen bir enerjidir. Açığa çıktığında direk yukarıya doğru hareket ederek, ışığa ulaşır. Ama negatif enerjiler çökmektedir. Ağır bir enerjidir yoğundur. Bu yüzden genellikle yeryüzünde negatif enerjiler geç kaybolur. Bu yüzden görü yapacak kişi daha çok ölüm, kaza, deprem vb olayları görme olasılığı daha yüksektir. Tamamen psişiksel bir yetenek olma geleceği görme cinler, şeytanlar vb varlıklarla alakası yoktur. Bu tip şeylerden yardım alanlar metafizik kısmına girer ve medyum diye sıfatlandırılır. Biz burada doğal yeteneğimiz hakkında bahsetmekteyiz.

 

 

Psişik insanlara göre en iyi şekilde geleceği görmenin yolları bir günlük tutmaktır. Bu yüzden psişik insanlar anı defterlerine yaşamların noktası dedikleri anıları yazar ve geleceğe dair yollarını görürlerdi.

 

En Güzel Sözlerden Biridir ;

 

Geçmiş geleceği oluşturur, gelecek ise geçmişi.

-Eski Atlantis Yazıtları-

 

 

Geleceği Görebileceğimizi Nasıl Test Ederiz ?

 

Öncelikle bu testi yapmak için gerekli olan sizlere, bir iskambil destesi , bir kalem ,bir kağıttır.

 

1- Teste başlamadan önce desteden A'ları ayırıyoruz ve desteği kenara koyuyoruz.

 

2-  Şimdi ayırdığımız A'ları ters çevirim karıştırıyoruz.

 

3- Şimdi Zihnimizi boşaltıyoruz. İsterseniz meditasyon yapabilirsiniz. Yavaşça gevşiyoruz. Derin bir nefes alıp çok ağır bir şekilde nefesimizi veriyoruz. Zihnimizi boşaltıktan sonra. İmgelemek için başlıyoruz. Siyah bir ekran düşünüyoruz hiçbirşey yok. Şimdi daha demin tekrarladığını A'ları karıştırma işlemini gözünüzde canlandırıyorsunuz. Ama düşünceniz bunu gözlerinizi açtıktan sonra yapacağınızı izlemek gibi olsun. Sanki gelecekte yapacaklarınızı görüyormuş gibi. Daha sonra kartları masaya dizin ve yavaşca çevirmeye başlayın sonuçlar kağıda not alın.

 

4- Şimdi gözlerinizi açın ve kartları karıştırın. Masaya dizin ve kartları açmaya başlayın.

 

5- Doğru cevaplarınızı işaretleyin.

 

Eğer sonuçlarınız en az 3 doğru yaparsanız bir diğer aşamaya geçebilirsiniz. Bu yeteneğin sizde bulunduğunu göstermiş olur.

 

6- Şimdi diğer kenara ayırdığımı desteği alıyoruz. A'ları artık kenara koyabilirsiniz.

 

7- Şimdi aynı şekilde 3 yönergeyi tekrarlıyoruz ama bu sefer elimizde büyük bir deste var.

 

8- Şimdi gözlerinizi açıp sırayla sonuçları karşılaştırıyorsunuz.

 

Eğer 5-7 doğru sonucun üstünde başardıysanız bu yeteneğe sahipsinizdir demektir. Vaktinizi bu konu üstünde araştırma yaparak geçirebilirsiniz.

 


 

Ezoterik, Bilim, Felsefe ve Psikoloji alanında bir çok konuda bilgi paylaştığımız Whatsapp Grubumuza katıl.

 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder