Freud ve Einstein: Telepati Deneyi - Güneş'e Yaziyorum

Yazılar

6 Ara 2020

Freud ve Einstein: Telepati Deneyi

 Freud ve Einstein: Telepati Deneyi

Freud ve Einstein: Telepati Deneyi


Telepati Deneyi dünyanın en büyük bilim adamlarından olan Albert Einstein, arkadaşı psikolog Sigmund Freud’un konuğu olmuştu. Psikoloji biliminin kurucusu olan Freud, Parapsikoloji konularına da ilgi duyan bir bilim adamıydı. Onun yazdığı kitaplarla bu gün üniversitelerde eğitim verilirken, tıp dünyasında da önemini korumaktadır

Parapsikoloji konularıyla çok ilgilenen Sigmund Freud, kendisiyle bir deney yapmak istiyordu. Medyuma telepatiyle, yani beyinden beyine görev yapma denemesi için teklifte bulunmuştu. Messing’te kabul etmişti. Freud bir koltuğa oturup konsantre oldu ve ona zihninden bir emir verdi. Medyum hemen ayağa kalkıp garip işler yapmaya başladı. Ev sahibinin banyosuna gidip bir cımbızla geri döndü. Einstein’a yaklaşarak sakalından üç tel kopardı. Freud afallamış bir halde kendisine bakan dostuna hemen durumu açıkladı. Telepatiyle yapılmasını emretmiş olduğu iş gerçekten buydu.

Gerçeğin Peşinden 

Araştırmalarımda Freud ve Einstein birlikte yan yana olduklarına dair tarihi bir kayıt bulamadım. Ama iki kişide telepati vb. konularda araştırmalar ve uğraşılarda bulunmuşlar. Freud ve Einstein aynı dönemin insanları olmalarına rağmen aralarında sadece savaşlar hakkında bir mektuplaşma olduğunu gözlemleniyor. Ayrıca Freud kendi resmi sitesinde yaşadığı günlüklerde Hindistanda bu konuda ilginç bir telepati olayı yaşadığı yazılır. Bunun birlikte Jung ve Freud bu konularda çok fazla konuşmuşlardır. Daha da ilginç bir kısım kişilerin yaşları hesaplandığında Einstein üne kavuştuğu yıl 1921 civarında 42 yaşlarında, Freud 65 yaşında, Wolf ise 22 yaşındadır. Bu olay 1921 yıllarında Freud’un ölüm yılı 1939 yılları arasında bir zamanda gerçekleşmiş olabilir. Psikolojik olarak baktığımızda Freud artık yaş ve tecrübenin ilerlemesiyle acaba bu olaylara ne kadar ilgiliydi tartışılır. 

Aynı şekilde Sigmund Freud, yıl 24 Temmuz 1921 tarihinde Hereward Carrington’a yazdığı bir mektupta, “Ben, adına ‘okült fenomenler’ denilen ‘fenomenlerin’ araştırılmasını, bilim dışı, değersiz ya da zararlıdır diye daha başlangıçtan reddedenlerden değilim. Eğer, şimdi olduğum gibi bilim kariyerimin sonunda değil de, başında olsaydım, belki de, tüm zorluklarına rağmen, daha başka bir araştırma alanını seçmezdim.” demiştir. Sigmund Freud, rüyalarda telepatik unsurların izine rastlanmasının üzerine, “Uyku telepati için uygun şartlar oluşturur.” görüşünü ileri sürmüştü.

Yani kısaca 1921 yılında ilgisinin bu konulara kaydığını düşünebiliriz. Sonuç olarak bu telepati olayı 1921- 1939 yılları arasında herhangi bir zamanda gerçekleşmiş olabilir.


Kişiler : 

- Wolf Gregorevich Messing, ünlü Sovyet telepat. Tüm parapsikoloji araştırmacıları, Polonya asıllı bir Rus olan Wolf Messing’in, gelmiş geçmiş en yetenekli ve en çok deneye tâbi tutulan bir telepat olduğu konusunda birleşirler. 

- Sigmund Freud, Avusturyalı nörolog ve psikanaliz kuramının kurucusudur. 

- Albert Einstein, Almanya doğumlu Yahudi teorik fizikçi. 1921 yılında yaptığı devrim niteliğindeki fizik ve matematik çalışmaları sayesinde Einstein, Nobel Fizik Ödülü’ne layık görülmüştür. 

Kaynakça : 

- “Atatürk Ve Parapsikoloji” by Ali Bektan. (Scribd)  KGB Belgeselinde Freud, Einşten ve Wolf Messing’in Telepati Deneyi

Bu Makalenin alındığı yer : https://insanormani.com/arsiv/freud-ve-einstein-telepati-deneyi/


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder