Tulpa Nasıl Yapılır? - Güneş'e Yaziyorum

Yazılar

2 Tem 2020

Tulpa Nasıl Yapılır?

 


Tulpa Nasıl Yapılır?

Öncelikle Bu Yazıyı okumadan Tulpa Nedir? yazımızı okuyun.


1- Öncelikle tulpa yaratacak insanlar genellikle hayatlarında yalnız ve çaresiz kalanlar olmuştur. Ama bunun yanında ezoteristler böyle durumda da olsa genellikle onları koruyucu varlık olarak yaratılardı. Bu yüzden öncelikle ilk aşama Ben neden bu varlığa ihtiyaç duyuyorum ne için yaratacağım? Sorusunu cevaplamak olacaktır.2- Yukarıdaki soruyu cevapladığınızda kendinize. Daha sonra gelecek kısım ise bu varlığın hangi görev ve şekilde yaratacağım ? sorusudur. Öncelikle bir insan olarak mı ? yoksa hayvan olarak mı? Ya da kendine özgü karma bir varlık mı ? yaratacaksın karar vermelisin? (karma? pegasus, vampir,satir)
3- Bu aşamaya kadar geldikten sonra artık çalışmalarımıza başlayarabiliriz. İlk adım bundan sonra karar verdiğimiz varlık şeklini zihnimizden boşaltmak. İlk olarak siz tavsiyem çizmeniz resmini iyi kötü farketmez çizin. Bilgisayar çizimleriniz iyi ise oradan da çizebilirsiniz, teknolojiye ayak uydurmak gerekli. Öncelikle size somut bir görsel şema lazım. İlk aşama iskeleti, görünüşü net belirleme kısmıdır. Elini kolunu ayaklarını ne kadar ince ayrıntısına kadar ayrı ayrı çizerseniz kağıtlara, bu çalışma sonucunda başarılı olursunuz.

 


 

4- Önceki aşamayı da bitirdikten sonra yapmanız gereken şey; Bu Varlığı ne ile meydana getireceğim sorusudur? Tanrı insanı ne ile yaratmıştır? Düşünceyle evet düşünce bir enerjidir. Araştırman ve anlaman gereken ilk yol enerji nedir, sorusudur. Daha sonra Düşün Gücü Nedir, sorusu takip eder onu. Bunları da kavradıktan sonra bir düşünce nasıl kontrol edilir, sorusunu araştırman gereklidir.

 

Bir sırrı daha paylaşmak istiyorum sizlerle... Tulpa olayının varolmasının sebebi evrensel yasalara dayanmasıdır. Evrensel yasalarına göre bu şu şekildedir:

'' Soyut olan her şey somutlaşır.'' yasasıdır.

Soyut olan bir düşünce inanç ve istekle, katılaşır yani somutlaşır arkadaşlar. Bunu kimya dersinde de gördük değil mi? Gaz halden katı hale getirme vb. 

5- Tüm işlemler bittikten sonra artık yaratma işlemine yavaş başlıyoruz. Sessiz sakin bir yere oturun. Derin bir nefes alın ve verin. Trans bir duruma geçmelisiniz. Beyin frekansı Alfa dalgasında olmalı bunun içinde yapmanız gereken tek şey kalp ritmini yavaşlatmak. Bu sakinken hissettiğimiz gevşemeye rahatlamaya benzer. Gevşeyin ve zihninizi boşaltın. Çalışma odanızın her hangi boş köşesine odaklanın ve gözlerinizi kapatın. Şimdi tüm çizimlerinizi ve yaptıklarınızı karşınızdaki belirlediğiniz köşede uygulayın sanki cansız bir manken takıyor gibi sanki oyuncak parçaları birleştiriyor gibi yapın. Biz küçükken kinder yumurtalar vardı mesela hatırlarsanız. Onun içinden çıkan oyuncaklar parçalarını birleştirerek yapardık. Aynı onun gibi düşünün ve her ince ayrıntısına kadar devam edin. Bu işlem saatlerinizi alabilir ama bitirmeden kalkmayın size tavsiyem. Yarım bırakılan bir iş eksik şeyler bırakıyor geride. İşleminize devam edin.

 

 

6- Tüm ayrıntıları bitirdikten sonra eksik veya yanlış düşündüğünüz şeyleri düzeltin. Yani kısaca, son düzenlemeleri yapın. Artık sıra onu canlandırmada. Tulpa sizin enerjinizden beslenen iradeli bir canlıdır arkadaşlar. Ama kontrol genellikle başında nasıl yaratırsanız öyledir. Kalp çakranızdan aşağı mide çakranıza doğru yeşil bir enerji indiğini hayal edin. Mide çakranızdan aynı yin-yang gibi sarı bir enerji ile birleştiği daha sonra bu ip süzülerek Tulpanıza doğru hareket ettiğini düşünün. Artık canlandırma işlemi bitti. Gözlerinizi açın.

 

 

7- Tulpamızı yarattıktan sonra onu neden yarattığını? Sizin kim olduğunuzu yani kendini anlat? Nerede olduğunu dünyayı tanıt? Kısacası yeni doğmuş bir bebek gibi ona bahset her şeyden. Onun iradesi olup olmadığını anlat neye izin verdiği ya da seni koruması gerekli olduğunu neylerden koruması gerekli en incesine kadar onunla konuş. Onunla nasıl konuşacaksın. Onu yarattığın köşeye doğru gözlerini aç ve bak gözlerin açık bir şekilde imgele onu karşında ve sesli olarak anlatmaya başla ses bir enerjidir. 

 

8- Tulpanızı güçlendirmelisiniz. Bir düşünce ne kadar gerçekçi hissedersiniz o kadar somutlaşmaya başlar bu evrende. Tulpanıza sevgi verin ilgi gösterin ilk başlarda. Ona zaman ayırın onunla konuşun aynı doğa gibi ilk başta sadece bir bebek gibidir. Yavaş yavaş kendi ayaklarının üstünde durmaya başladığı zaman bırakın.

 

9- Bir tulpayı sadece bir defa yaratabilirsiniz. Ona benzer bir tulpa asla yaratamazsınız. Evrende herşey tektir. Düşüncelerinize dikkat edin. Yarattığınız canlı söylediğiniz sözlere dikkat edin. Yanlışlıkla seni serbest bırakıyorum demeniz bile bunu gerçekleşmesine sebep verir ve bir tulpa size bağlı olmadan zor hayatta kalır. 

 

Tulpa’nın korkunç biten hikayesi…

İngilterenin en önemli okültistlerinden bir adam bir gün tulpa üzerine çalışmaya başlamıştır. Geçen bu araştırma ve zamanda bu düşünce formu hakkında çok eşsiz deneyimlere sahip olmuştur. Zaten tulpanın günümüze kadar teknik ve bilgilerini onun katkısı büyüktür. Bu tulpa olayını kafaya takan okültistimiz gelgit zaman tulpası giderek güçlenmiş. Tulpa canlısının 3. boyuttan üst bir düzlemde yer aldığını düşünür ezoterizm uğraşanlar. Bir gün okültist ortadan kaybolmuştur. Diğer meslektaşlarının teorisi ve yorumuna göre ya tulpası çok güçlenip sahibinin esaretinden kurtulmak için onu öldürdüğü ya da kendi sahibini kendi boyutuna düşümce formuna dönüştüğüdür. Hala gizemini korumaktadır bu olay.

 

 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder