Psişik Yetenek Nasıl Gelişir? - Güneş'e Yaziyorum

Yazılar

3 Oca 2021

Psişik Yetenek Nasıl Gelişir?

 Sahip olduğumuz doğaüstü güçler nasıl geliştirilir hiç düşündünüz mü?  Bazılarına göre kendiliğinden gelişti inanılan, bazıları için ise belli bir çalışma gerektiren yeteneklerdir.  insanların psişik yeteneklerinin birbirinden farklı olmasının ve farklı güçlerde olmasın birkaç sebebi var. Birinci sırada en önemlisi yaşadığı çevre koşulları çok önemlidir. Diğer etkileyen faktörler ise yaşadığı toplum, bulunduğu coğrafya, beslenme şekli ve  uyku düzenidir.  ama bunların yanında en önemlisi bir pişik yeteneği kontrol eden veya kontrol etmemizi sağlayan üç önemli özelliği  uygulayamadığı için  yeterli verim elde edemiyor.  Bu üç önemli özellik ise odaklanma, gevşeme ve imgelemektir. 


1- Psişik Yetenekleri Geliştirmek İçin Egzersizleri Kullanma

Farklı psişik yetenekler hakkında bilgi edinin . Bazı psişikler, bir psişik alanda en güçlüdür veya diğerleri pahasına birine odaklanmayı seçerler. Bu yüzden ufkunuzu genişletin ve farklı yeteneklerinizide keşfedin. Eğer hangi yeteneğe sahip olduğunuzu bilmiyorsanız, psişik yetenekleri sırasıyla deneyebilir ve neye yatkın olduğunuzu daha doğru sonuçlarla gözlemleyebilirsiniz.


2- Psişik yeteneğinizi küçük nesnelerle çalışın

Psişik yeteneğinizi geliştirmeye çalışırken genellikle küçük objeler seçmeye çalışın. Daha büyük objeler duruma göre sizi başlangıçta zorlayabilir. Yurt dışındaki psişik insanlar genellikle görü çalışmaların küçük nesneler tercih ettiğide bilinmektedir.


3- Psişik yeteneğinizi farklı nesnelerle çalışın

Psişik yeteneğinizi geliştirmeye çalışırken farklı nesnelerle deneyim kazanın. Sabit objelerle çalışmanız size zamanla adaptasyon uygulayacak ve yeteneğinizi kullanmadan uygulayabileceksiniz çalışmalarınızı. Bunun farkına bile varmayacaksınız. Başlangıçta daha minimal ve karmaşık olmayan nesneler seçmeniz size fayda sağlayacaktır. 


4- Psişik yeteneğinizi geliştirmek için meditasyon yapın

Psişik yeteneğinizi geliştirmek için meditasyon ve yogaya başlayabilirsiniz. Bu tür uzak doğu kökenli çalışmalar beden enerjimizi kullanmayı ve odaklanma konusundaki problemlerimizi aşmamızı sağlar. Bir çok psişik yetenek sahip profesyonel insanlar zihinsel berraklık ve güçlülük bakımından elverişli olmalıdır. Bu tür aşamayada meditasyonlar yardımcı olmaktadır. (ilerleyen bölümlerde meditsayon yazısı gelecektir.)


5- Bilinçaltını arındırmak ve zihni güçlendirmek

Sezgiye nasıl güveneceğinizi ve onu nasıl tanıyacağınızı öğrenin. Sezgi, mantıksal akıl yürütmeye bağlı olmayan bir inanç veya duygudur. Mantığı aşan içgüdüsel bir içgüdü. Herkesin sezgisi olmasına rağmen, bazı insanlar bunu diğer insanlardan daha fazla geliştirebilir. Ona güvenerek sezginizi geliştirmeye çalışın; biriyle ilk tanıştığınızda aldığınız içgüdüsel hislerdir. Güdülerinizin saf olduğundan emin olun; bu psişik eğilimleri serbest bırakacaktır. Rastgele düşüncelere ve duygulara dikkat edin. Her zaman elinizin altında bir günlük bulundurun ve hiçbir yerden çıkmayan düşünceleri yazmaya çalışın. Bir süre sonra kalıpların ortaya çıkma eğiliminde olduğunu fark edebilirsiniz. Önceden tamamen rastgele ve bağlantısız görünen düşünceler temalar veya tanınabilir fikirler oluşturmaya başlar. Uyanırken kendinize birkaç dakika beklemek, rüyaları daha ayrıntılı hatırlamayı, sabah yataktan çıkıp güne başlamak için acele etmekten çok daha kolay hale getirir. Çalar saatinizi sizi normal uyanma saatinizden on veya on beş dakika önce uyandıracak şekilde ayarlamayı deneyin. Hayallerinizi hatırlamak için kendinize biraz zaman verin ve günlüğünüze birkaç kısa not alın. Bilinçaltı uyku sırasında daha serbesttir.


6- Nasıl konsantre, gevşeme ve imajinasyon yapacağınızı öğrenin.

Psişik yetenekleri kontrol edebilmek ve çalışmalar yapabilmek için 3 altın maddeyi kesinlikle başarmanız gerektir. Bunlar konsantre olmak, gevşemeyi başarmak ve imajinasyon yoluyla hayal etmektir.  Bu alanların herhangi birinde eksik olmanız sizi çalışmalarınızda yetersiz sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. O yüzden Psişik yeteneklere geliştirme yollarına başlarken kesinlikle bu maddeyi atlamamanız gereklidir. 


7- Enerji alanlarını kullanmayı öğrenin

Kendinize ait enerjiniz hakkında bilgi edinin. Bedenizde nasıl enerji var nasıl hareket ediyor ve hangi bölgelerde daha aktif kullandığınıza dair kendinizin farkındalığına ulaşın. Genellik psişik yeteneklerle uğraşan insanlar çakra ve enerji kanallarını araştırmaya ve öğrenmeye başlar bu aşamada sizlerde bu konularda bilgiler edinebilir ve çalışabilirsiniz. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder