Psişik Gezginlik - Güneş'e Yaziyorum

Yazılar

4 Oca 2021

Psişik Gezginlik


Psişik Gezginlik Nedir?

       Blogun en ilginç gezginlik konusuna belki bir çoğunuzun duymadığı bu Psişik Gezginlik terimle başlamak istedim. İngilizcede ‘’Psychic Travel’’ olarak bilinmektedir. Peki nedir bu Psişik Gezginlik? Psişik gezginlik, dışarıdaki insanlardan farklı olarak benimsediğimiz ama aslında hiçbir insandan farkı olmayan doğaüstü yeteneklere sahip olduğunu düşündüğümüz psişik yetenekleriyle seyahat edebilen insanlara denmektedir.

      Ezoterizm de bilinen temel bilgilere göre bedenimizi 3 ana parçaya bölebiliriz. Bunlar sırasıyla; Fiziksel, zihinsel ve ruhsal’dır. Bu 3 ana beden bölümü Psişik gezginlik 3 yeteneğe işaret etmektedir. Biz bu yeteneklerin bir kaçına aşinayız aslında. Bunlardan birisi de kitabımızın konusu olan Astral Seyahat. Diğer psişik fenomenler ise zihinsel seyahat(zıplama veya ing. jumper), ışınlanma(fiziksel seyahat) olarak adlandırmaktayız. Belki zihinsel ve fiziksel seyahate pek aşina olmayabiliriz ama bu kitabımızda ufakta olsa burada sizlere onlardan da bahsetmiş olacağım.

     Öncelikle bilinen o ki, psişik gezginliğin 3 temel fenomeni mevcuttur. Bunlar ruhsal, zihinsel ve fiziksel’dir. Kadim bilgeliklerde astral eskisi gibi yaygın değildi, insanlar daha çok diğer 2 fenomene mevcut olaylar yaşamaktaydılar. Ruhsal seyahat(astral) aslında baktığımda daha yakın bir gelecekte bu kadar popüler hale gelmiş diyebiliriz. Psişik insanlar içerisinde bu 3 fenomenden birine sahip olan kişiye gezgin veya psişik gezgin olarak isimlendirilmektedir. Her fenomenin kendine özgü özellikleri ve anlamlar içermektedir. Peki bu doğuştan mıdır?

     Parapsikoloji konusunun felsefesine göre tüm psişik yetenekler her insanın doğuştan sahip olduğu yeteneklerdir. Ama her insan nasıl aynı olmadığı gibi karakteri, yaşam şekli ve çevre koşullarına bağlı olarak psişik yetenekleri de farklılık gösterebilmektedir. Bu kitabı okuyan ve hayatında hiç doğaüstü veya imkansız denebilecek şekilde bir şey yaşamayan yoktur herhalde…

    Psişik gezginliği daha iyi anlayabilmek için kadim bilgilerden derlediğim ve sizler için oluşturduğum bir grafik şekli ile daha aklınız kalabilecek türden anlatmayı seçtim. Bu şemayı incelerken bunun kendi anlatımım olduğunu ve her hangi bir örneğinin farklı şekilde olabileceğini belirtmek isterim ama konuyu daha anlaşılır bir şekilde bu türden aktaracağım.

Psişik Gezginlik Sınıflandırılmış Fenomenleri :       Yukarıda görmekte olduğunuz bu şema bir psişik gezginin evrenleri anlama için kullandığı el haritası diyebiliriz. Fenomenleri anlatırken piramit sembolünden yararlandık. Bunun sebebi psişik yeteneği anlamak ve bu yeteneğin evreni kafamızda canlandırmak içindir.

 

Piramit Tabanı 1. Katman Ruhsal Seyahat (astral seyahat)

       Piramit’in en taban bölgesini ruhsal seyahat alanı yer almaktadır. Bunlardan en önemli sebebi diğer seyahat şekillerinden daha kolay ve daha ilk seviye bir gezginlik olmasından kaynaklıdır. Belki hayatımızda astral seyahat deneyimini istemsiz veya istemli şekilde yaşamışızdır. Pramit’in bu katmanı öncelikle diğer katmanlardan daha geniş bir yüzeye ve alana sahiptir. Bu da aslında bize astral seyahat sırasında gezdiğimiz astral plan evreninin diğerlerine göre daha geniş bir evrene sahip olduğunu bize göstermektedir. Ruhsal seyahat, psişik gezginlik için belki ilk seviyelerden ve en çok bilinen alanlardan biridir. Ama yukarı çıktıkça işler daha çok zorlaşmaya ve daha çok gerçekçi olmaya başlicaktır.

 

Piramit Gövdesi 2. Katman Zihinsel Seyahat

        Piramit’in gövdesi dediğimiz bu katman aslında ruhsal ve fiziksel katmanları birleştiren bir kilit noktasıdır. Ruhsal ve Fiziksel seyahat yeteneklerinden herhangi birine sahip olan bireyler aslında zihinsel seyahat alanında da bir şeyler yapabilmektedirler. Bu katman daha çok ara geçiş veya araf da kalmak gibi olsa da, başaran insanların bu alanda astral alandan daha çok zevk aldığı söylenmektedir. Zihinsel seyahat, taban katmandaki ruhsal seyahate göre daha gerçekçi ve daha deneyimsel bir alandır. Bu alanda soyut alandan somut alana bir etkide mevcuttur. Belki ilerleyen süreçlerde zihinsel seyahat hakkında bir kitap yazabilirim bunu okurların talebine göre ilerlemek isterim.

Piramit Tepesi 3. Katman Fiziksel Seyahat

        Piramit’in tepe kısmı olan bu katman diğer katmanlara göre evreni en dar alandır. Yapılabilecekler kısıtlı olsa da bu alan psişik gezginlik içerisinde en zor fenomenlerden biridir. Dünya üzerinde bunu yapabilen insan sayısı bilinmezliktedir. Nadir rastlanan bu olay çok fazla enerji açığa çıkmasıyla kuantumsal olarak bir ışınlanma oluşturur. Bilimin aksine burada tek fark bunu sadece düşünce gücümüzle sadece çıplak bir bedenle yapıyor olmamızdır.

 


    Piramit hakkında daha iyi analiz edebilmeniz için sizlere birkaç yorumsal madde ekleyeceğim;

-          Piramit’in tabanından tepeye doğru ilerledikçe harcanan enerji artmaktadır ve hali ile açığa çıkan enerjide artmış olur.

-          Piramit’in tabanından tepeye doğru ilerledikçe Seyahatin gerçekleştiği evrenin boyutu küçülmektedir. Buna örnek olarak : Ruhsal seyahat alanı farklı gezegenlerde seyahat etmeni sağlayabilmektedir, zihinsel seyahat insanın yaşayabileceği alanlara ve farklı boyutlara seyahat edebilmektedir, fiziksel seyahat ise sadece fiziksel bedenimizin yaşayabileceği bir alana seyahat edebilmektedir.

-          Piramit’in tepesinden tabana doğru indikçe gerçeklik azalmaktadır.

-          Piramit’in tabanından tepesine doğru ilerledikçe soyut olan maddeler somutlaşmaya başlar.

-          Piramit’in tabanından tepesine doğru ilerledikçe zamansal kayma azalmaktadır.

-          Piramit’in  tabanından tepesine kadar kolaydan zora doğru ilerlemiştir. Diğerlerine göre en kolay uygulanan psişik gezginlik, ruhsal seyahattir.

-          Piramit’in gövdesi, taban ve tepenin birleşim noktası olduğu için, bu alandan geçmek zorunda kalınmaktadır. Gövde diğerlerine göre kilit noktasıdır.

-          Piramit yer alan katmanlar birbirine tamamlanmaktadır. Taban olmadan tepeye sahip olamazsınız, gövde olmadan tepeye sahip olamazsınız. Yani kısaca yukarı destekleyici bir örüntü mevcuttur.

 

   Kısaca sizlere psişik gezginlik hakkında bir takım içerik ve bilgiler aktardım. Bu konuda bir izlenim hem astral seyahat için bir başlangıç olması güzel olacaktır. Bu konuda temel bir bilgi ve yönlendirme olacağını düşünüyorum sizlere artık ruhsal seyahate yani astral evrenine geçiş yapabiliriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder