Astral Projeksiyon Tekniği (Monroe Tekniği) - Güneş'e Yaziyorum

Yazılar

13 Oca 2021

Astral Projeksiyon Tekniği (Monroe Tekniği)

  Astral Projeksiyon Tekniği (Monroe Tekniği)

Astral Projeksiyonun önceki yazılarımızda ne olduğu, nasıl işlediği, bilimsel olarak neler yapılabildiği gibi birçok soruyu cevapladık. Şimdi bu alanda bilinen en popüler ve doğru sonuçlar vermiş Monroe Tekniği öğreneceğiz. Monroe Tekniği’ni modern yüzyılın belki beden dışı deneyim(OBE) konusunda en tecrübeli ismi Robert Allan Monroe tarafında yaratılmıştır.


Robert Allan Monroe, kariyerin ilk zamanlarını Radyo ve Televizyon yöneticiliği ile başladı. Robert Monroe, insan bilincinin ve beden dışı deneyimlerin(OBE) kaşifi olarak dünya çapında tanınmıştır. 1950'lerde başlayan araştırması, belirli ses kalıplarının yeteneklerimiz üzerinde tanımlanabilir, faydalı etkilere sahip olduğuna dair kanıtlar üretti. Bilimsel araştırmalarda biliyoruz ki ses üzerinde bulunana frekansların(Hz) insan beynine belli oranda etki edebileceğini hatta bu konuda yapılan en eski deneylerden birisi ise Japonya’da yapılan Su ve İnsan Sesi deneyleridir. Su moleküllerinin ses ve insanda çıkan kelimelerden etkilenip formunu değiştirmesi bilim dünyasında birçok soruyu cevaplamasında yarar sağladı. Peki bunun insana etkisi nasıl oldu? Biliyoruz ki insan bedenini 3/1 oranında su molekülleri barınıyor ve daime tüketilmesi gerekli olduğu için hayata kalmamız için gerekli besinlerden biridir. İnsan beyninin de bu oranda bedenimizde en çok su ihtiyacı duyan organdır. Bu çalışmalarda bize bu konuda insan bedenini etkileyebildiği sonucu ortaya çıkarıyor.
Bu konuda Robert Monroe araştırmalarına devam ediyor ve psikoloji, tıp, biyokimya, psikiyatri, elektrik mühendisliği, fizik ve alanlarındaki uzmanların yardımlarıyla, gelişmiş performansı kolaylaştırdığı iddia edilen patentli bir ses teknolojisi olan Hemi-Sync'i geliştirdi.

Robert Monroe, beden dışı deneyimler hakkında 3 tane kitap yazdı. Bunlar en popüleri 1971 tarihli Journeys Out of the Body adlı kitabıdır. Bu kitap sayesinde günümüzde beden dışı deneyim teriminin popüler olmasını sağlamıştır. Diğer iki kitabı ise ; Far Journeys ve Ultimate Journey’dır.

Bu amansız yolcuğunun ardından artık bildiklerini insanlara aktarabilmek için, 1974'te nihayet Virginia'da Monroe Enstitüsü'nü kurdu. Orada ilgilenen öğrencilere vücut dışı bir deneyime nasıl ulaşılacağını öğretti.

Bu adam en kolay ve en güvenli yöntemi bulmak için hayatının yarısını sevgi ve tutkuyla geçirdi. Bugün, Monroe'nun tekniğinin vücut dışı bir deneyime başlamak için en popüler ve en kolay teknik olduğu kesin olarak söylenebilir.

 

Korku, astral seyahati öğrenmek isteyenler için en büyük engellerden biridir. Birçoğu, projeksiyonun ölmelerine veya başka şekilde zarar görmelerine neden olabileceğinden korkuyor. Parapsikoloji çalışmalarıyla tanınan Canterbury Enstitüsü, 2.000'den fazla insanı içeren bir astral projeksiyon deneyi gerçekleştirdi. Hiçbiri herhangi bir şekilde zarar görmedi ve bugün, neredeyse üç yıl sonra, hiç kimse yeni sorunlardan şikayetçi olmadı.

 

Projeksiyon sırasında başınıza bir şey gelmeyeceğinin farkındaysanız, adım adım astral seyahat için Monroe tekniğiyle başlayabilirsiniz.

 

Monroe, 1958'de oldukça bilinçsizce ilk vücut dışı deneyimlerini yaşadıktan sonra astral seyahat için bu tekniği geliştirdi. İlk başta bundan korkuyordu çünkü aklını kaybedeceğini düşünüyordu. Giderek daha sık bedenini terk etti ve sonunda yeni yeteneklerini daha yakından incelemeye başladı. Keşfettiği şey onu saf bir coşkuya yöneltti. Deneyimleri hakkında ayrıntılı raporlar yazdı ve sonraki yıllarda bu fenomeni araştırmak için çeşitli laboratuvar testlerinde yer aldı.

 

Kendi deneyimlerini titizlikle kaydetti ve beden dışı deneyimlerini analiz etmeye çalıştığı istatistikler oluşturdu. Masalar yarattı ve vücut dışı deneyimleri için en uygun koşulları filtreleyebildi. Diğer şeylerin yanı sıra, vücut dışı deneyimlerinin% 96,2'sinin sıcak havalarda gerçekleştiğini, daha düşük sıcaklıklarda hiçbir şey olmadığını keşfetti. Optimal duruş, işe yarayan tek pozisyon olan yatma pozisyonudur ve kuzey-güney vücut oryantasyonu tercih edilen pozisyondur ve % 62.4 olasılıkla en etkili pozisyondur. (Baş Kuzeye, Ayaklar Güneye)

 

Son olarak, Robert Monroe tüm bulgularını özetledi ve 1971'de " Journeys Out of the Body " adlı bir kitap yayınladı ve burada tüm deneyimlerini ve astral seyahat yöntemlerini özetledi. Aşağıda açıklanan yöntem, bulgularından özetlenmiştir ve Robert Monroe'nun çalışmalarına ve özelliklerine dayanmaktadır.

7 Adımlı Monroe Tekniği

Birinci Adım:

Vücudu rahatlatın. Monroe'ya göre, rahatlama(gevşeme) yeteneği, vücut deneyiminden (OBE) dışarı çıkmanın ilk ön şartı, hatta belki de ilk adımdır. Bu hem fiziksel hem de zihinsel rahatlamayı içerir. Monroe, bu gevşemeyi elde etmenin herhangi bir yöntemini önermez; Bu tamamen kişiden kişiye değişir. Bununla birlikte, ilerleyici kas gevşemesi tekniği, derin nefes alma egzersizleri (nefes 1, nefes verme 2, nefes alma 3 ... yaklaşık 50 veya 100'e kadar) iyi bir şekilde çalıştığı bilinmektedir.

 

İkinci adım:

Kendinize rahatlamak ve günlük hayattan biraz uzaklaşmak için bir yöntem bulur bulmaz, uzanın ve gözlerinizi kapatın. İkinci  adımda ulaşmak istediğiniz hedef uyku felcidir İdeal olarak, R. Monroe'nun durum A olarak tanımladığı bu egzersiz için yorgun ve uykulusunuz. Sonra, uykuya dalma hissi ortaya çıktığında, zihinsel dikkatinizi bir şeye odaklamaya ve uykuya dalmamaya başlıyorsunuz.

Ne yazık ki, prosedür göründüğü kadar basit değil. Uykuya daldığın tekrar tekrar olacak. Aksine, yardımcı olan tek şey, sonunda başarılı olana kadar sabır ve tekrar tekrar pratik yapmaktır.

Kişi uykuya dalmadığı ve sıkıldığı gerçeğiyle sınırda uyku durumunda kalmayı başarıyla öğrendiğini fark eder. Ek olarak, keşfedilecek yeni bir şey olmadığı izlenimini edinebilmeniz için tanıdık bir his olmalıdır.

 

Üçüncü Adım:

Bu durumu derinleştirin. Zihnini temizlemeye başla. Görme alanınızı, kapalı göz kapaklarınızla önünüzdeki siyahlıkta gözlemleyin. Bir süre sonra ışık kalıplarını fark etmeye başlayabilirsin. Bunlar basit nöral deşarjlardır. Özel bir etkisi yok. Boşver onları. Durduklarında, Monroe'nun Koşul B'yi aradığı bir şey girdi. Buradan, Monroe'nun Koşul C'yi çağırdığı daha rahat bir gevşeme durumuna girmeliyiz. Böyle bir rahatlama hali, beden ve duyusal uyarım hakkındaki tüm farkındalığı yitirir. Neredeyse tek bir uyarım kaynağının kendi düşünceleriniz olacak bir boşluktasınız.

 

Vücudunuzu terk etmek için ideal durum Durum D'dir. Bu, Koşullu ve yenilenmiş bir durumdan gönüllü olarak indüklendiğinde ve normal yorgunluğun etkisi olmadığında Koşul C'dir. Durum D'yi başarmak için, Monroe, sabah kalktığınız anda ya da kısa bir şekerleme sonrası girmeye çalışmanızı önerir.

 

 

Dördüncü Adım:

Titreşim durumunu girin. Bu, tekniğin en önemli kısmı ve aynı zamanda en belirgindir.

Birçok projektör bu titreşimleri projeksiyonun başlangıcında belirtmiştir. Hafif karıncalanma veya elektrik vücuttan çekiliyormuş gibi deneyimlenebilirler. Onların sebebi bir sırdır. Aslında fiziksel bedeni terk etmeye çalışan astral beden olabilir.

 • Titreşim durumuna girmek için aşağıdaki talimatları sunar:
 • Cildinize dokunabilecek tüm takıları veya diğer öğeleri çıkarın.
 • Odayı koyulaştırın, böylece göz kapaklarınızdan ışık görünmeyebilir, ancak tüm ışığı kapatmayın.
 • Bedeniniz kuzey-güney ekseni boyunca uzanıp başınızı manyetik kuzeye doğru yöneltin.
 • Tüm kıyafetleri gevşetin, kaplananları koruyun, böylece normalde rahat olandan biraz daha sıcaksınız.
 • Rahatsız etmek için kesinlikle gürültü olmayacak bir yer bulun.
 • Bir rahatlama durumu girin.
 • Gelecek seansta, refahınıza faydalı olacak olanları hatırlayacağınız zihinsel öneriyi kendinize verin. Bunu beş kez tekrarlayın.
 • Nefes alırken, önündeki boşluğa konsantre ol.
 • Alnınızdan bir ayak seçin ve zihinsel referans noktanızı altı fit olarak değiştirin.
 • Başınızın üstündeki vücut eksenine paralel bir hayali çizgi çizerek, noktayı 90 derece yukarı çevirin. Oraya odaklanın ve o noktada titreşimlere ulaşın ve onları tekrar bedeninize getirin.

 

Bu titreşimlerin ne olduğunu bilmiyor olsanız bile, onlarla iletişim kurduğunuzda bunu bileceksiniz.

 

Beşinci Adım:

Titreşim durumunu kontrol etmeyi öğrenin. Onları zihinsel olarak kafanıza, ayak parmaklarınıza doğru iterek, onları tüm vücudunuz boyunca dalgalandırarak ve baştan ayağa titreşim dalgaları üreterek kontrol edin. Bu dalga etkisini üretmek için, titreşimlere odaklanın ve bir dalganın kafanızdan zihinsel olarak itin ve vücudunuza doğru yönlendirin. Bu dalgaları komuta edene kadar pratik yapın. Titreşim durumunu kontrol ettikten sonra, bedeni terk etmeye hazırsınız.

 

Altıncı Adım:

Kısmi ayrılıkla başlayın. Buradaki anahtar düşünce kontrolüdür. Zihninizi, vücuttan ayrılma fikrine sıkı sıkıya tutun. Gezinmesine izin verme. Sokak düşünceleri devletin kontrolünü kaybetmenize sebep olabilir.

 

Titreşim durumuna girdikten sonra, 'ikinci bedenin' bir ayağını ya da ayağını serbest bırakarak OBE'yi keşfetmeye başlayın. Monroe, yatağınızın yakınındaki bir duvar gibi tanıdık bir nesne ile temas edene kadar bir uzvunuzu uzatmanızı önerir. Sonra nesneyi itin. Fiziksel olana denk gelecek şekilde yerleştirerek uzuvu döndürün, titreşim oranını azaltın ve daha sonra deneyi sonlandırın. Tamamen normale dönene kadar sessizce uzan. Bu egzersiz sizi tam ayrılığa hazırlayacak.

 

Yedinci Adım:

Kendinizi vücuttan ayırın. Monroe bunun için iki yöntem önerdi. Bir yöntem vücuttan kaldırmaktır. Bunu yapmak için, titreşim durumuna girdikten sonra çakmak ve çakmak almayı düşünün. Yukarı doğru yüzmek ne kadar güzel olacağını düşünün. Bu düşünceyi her ne pahasına olursa olsun akılda tutun ve fazladan düşüncenin kesintiye uğratmasına izin vermeyin. Bu noktada doğal olarak bir OBE ortaya çıkacaktır.

Başka bir yöntem de 'Rotasyon Yöntemi' veya 'roll-out' tekniğidir. Titreşim durumuna ulaştığınız zaman, yatakta dönüyorsanız sanki devrilmeye çalışın. Fiziksel olarak yuvarlanmaya teşebbüs etmeyin. Vücudunuzu yukarıdan döndürmeye çalışın ve fiziksel bedeninizden hemen hemen ikinci bedeninize dönün. Bu noktada, vücudun dışında olacaksın, ama yanında olacaksın. Yukarı doğru yüzmeyi düşünün ve kendinizi vücudun üzerinde yüzerek bulmalısınız.


Videolar:

 

Kaynakça : 

https://www.lucidmindcenter.com/

https://www.monroeinstitute.org/


1 yorum:

 1. Merhaba. Kişisel bir obe deneyiminiz oldu mu? Burada paylaştğını, monroe tekniğini daha önce okumuştum fakat çeviri olduğu için detaylar biraz havada kaldı. Sizin kendi deneyimlerinizi ve tekniklerinizi paylaşmanız çok daha etkili olacaktır :)

  YanıtlaSil