Telekinezi Nedir? - Güneş'e Yaziyorum

Yazılar

9 Ağu 2019

Telekinezi Nedir?

Ä°lgili resim

Telekinezi (TK) 

Kısaca “PK” denilen ve “psişe-hareket” anlamına gelen ” psikokinezi ( psychokinesis) sözcüğü inorganik ve organik maddenin zihin gücü ile etkilendirilmesini kapsayan ve daha ziyade zihnin maddeye hakimiyeti olarak bilinen paranormal olguyu ve bu olgunun ” telekinezi” ( telekinesis uzaktan hareketi), kriptokinezia ( cryptokinesis: gizli hareket) yada telerji ( telergy : uzaktan eylem) gibi değişik adlarla anılan çeşitli tezahür biçimleri ifade eder.

Telekinezi kısacası bir maddenin zihin gücüyle ötelenmesi veya bir noktadan bir noktaya hareket ettirilmesidir. Levitasyon yeteneği ile çok karıştırılır. Bir cismi levitasyon uygulandığında havalanma hareketi olmaktadır. Yukarı doğru hareket eden cisimlere uygulanan yeteneğe levitasyon, sağa sola veya öne arkaya doğru hareket eden cisimlere telekinezi denmektedir.

Telekinezi bir çok parapsikoloji araştıranlar için ilk konu veya ilk uygulama olmuştur. Gözlerimizde zor ama bir o kadarda kolay olan bu aktivite aslında diğer psişik yeteneklerin aksine bize görsel bir kanıt sunmaktadır. Ben her zaman inanırım ki bir parapsikoloji araştırmacısı ilk önce telekinezi deneyimlesin. Çünkü somut ve görsel  kanıt bize daha çok motivasyon veya bize kendimin yapabileceklerin daha fazlasını yaptığımızı farkettirecektir.

Telekinezi yaparken en çok yanlışlarımızdan birisi kendimizi bu konuda tam hazırlamadığımızdır. Öğreniyoruz ki telekinezi “ zihin gücü ili bir cismi hareket ettirmektir” o zaman öncelikle zihnimizi kontrol etmeyi öğrenmeliyiz. Zihnini kontrol edebilen bir insan, bedenini de kontrol edebilir.

Öncelikle zihnimizi kontrol etmek için aşama gereklidir;
1- Konsantrasyon
2- İmajinasyon
3- Gevşeme

Bu 3 aşamayı başarılı bir şekilde uygulayabiliyorsanız gereği bir problem kalmayacaktır. Yapıyorum olmuyor veya her şeyi denedim olmadı gibi problemlerin en temel sebebi bu 3 madde eksik veya yeterli kısma gelinmediği için meydana gelmektedir.

Telekinezi deneylerinden bizlere gelen bir test vardır. Bu yeteneği açığa çıkarmak ve gözlemleyebilmek için kullanılır.

Deney : Psi-Wheel 

Psişik çark anlamına gelen “Psi wheel” parapsikoloji araştırma ve deneyleme merkezlerinde insanların zihinsel güçlerini veya psikokinezik yapılarını test etmek için kullanılan bir çeşit deneydir.

Deney 3 Aşamadan oluşmaktadır. 
1 - Açık alan eller serbest 
2- kapalı alan eller serbest 
3- açık alan eller serbest değil.

Bu 3 farklı deney ile kişinin psişik yeteneklerini test eder veya geliştirmesini sağlamaktadır. Parapsikoloji her zaman bu sahip olunan yeteneklerin tüm insanlarda da olduğunu düşünmektedir. Ama ne yazık ki her insan bu tür yeteneklerde zorlanabilmektedir.

Bu deney için öncelikle birkaç malzemeye ihtiyacımız var. ( 2 adet a4 kağıt / düz bir silgi / toplu iğne / cetvel / makas ) 

Öncelikle aşağıda verilen şekilde psişik çarkımızı hazırlıyoruz. 
***Psişik çark, iğnenizin boyuna göre 2,5x2,5 veya 5x5 şeklinde kesebilirsiniz. Daha sonra kalan diğer a4 kağıdı zemine ve üstünede bu çarkınızı koyabilirsiniz. 

*** Alt zeminde beyaz a4 olmasının sebebi dikkatinizin dağılmaması içindir. Şimdi hazırız hadi başlayalım.


1. Adım - Sesiz, sakin ve rahatsız edici olmayan bir ortam belirleyin. 
2. Adım - Bir masa ve rahat bir sandalye belirleyin kendinize. Burada rahat ama konsantre bozamayacak şekilde bir alan seçmeniz çok önemli. 
3. Adım - Zihninizin yorgun olup olmadığını anlayın ve gün içerisinde deneyinizi rahat ve dingin olduğunuz bir saatte yapmaya özen gösterin. 
4. Adım - Ellerinizi sabunlayın ve güzel bir şekilde yıkayın. ( ıslak yer kalmadan kurulayın) 
5. Adım - Ellerinizi aşağıda ki fotoğraftadaki gibi psi-wheel yanlarına avuç içleriniz içeri bakacak şekilde koyabilir veya havada tutabilirsiniz
6. Adım - Rahatlayın ve gevşeyin. Bunun için gözlerinizi kapatabilirsiniz. Derin bir nefes alın ve yavaşca verin. Nefesinizi ne kadar yavaş ve sessiz verirseniz o kadar odaklanmış ve rahatlamış hissedeceksiniz. Bunu dilediğiniz gibi 5-10 dk uygulayabilirsiniz. 
7. Adım - Konsantrasyon olun. Gözlerinizi açabilirsiniz. Psişik çarkınıza odaklanma sırası geldi. Gözlerinizi ondan ayırmayın ve sadece ona bakın. Düşünmeyin sadece bakın. Bırakın kafanızdan düşünceler geçsin. Kafanızın içindeki düşünceler susturmaya çalışmayın. Belli bir süre sonra yavaşladığını ve hatta sustuğunu kendiniz göreceksiniz. Bu sırada gevşeme tekniğimizi kesmeyelim devam edelim. 
8. Adım - İmajinasyondur. Bu adımda bulunan teknik farklılık gösterebilir insanlar için. Çünkü bir hayal düşüncesidir ve siz o düşünceyi harekete geçireceksiniz. Kısacası Soyut olan düşünceyi, somut olan bir harekete çevireceksiniz.

Birkaç teknik paylaşmak gerekirse; Ellerinizden hortum çıktığınız ve kağıdın döndürdüğünü imajine etmek, avuçlarınızdan hava akımı çıktığını ve çarkı döndürdüğünü hayal etme, ellerinizin hayali bir beden verip fiziksel bedeninizi hareket ettirmeden ellerinizle çarka temas ettiğini imaje etme, psişik çark ile bütünleşip kendinizin döndüğünü imajine etmek gibi birçok farklı teknik bulunmaktadır.

Burada kendinize özel bir teknik veya yukarıdaki örneklerden bir teknik kullanabilirsiniz. İmajinenizi güçlendirmek istiyorsanızda kağıdı bir kaç defa parmağınızla veya üfleyerek çevirin ve izleyin bunu zihninize kazıyın ve imaje ederken bunu canlandırabilirsiniz.
Telekinezi hakkında sayfalarca kitap çıkabilir ama şimdilik kısa ve sıkıcı olmadan sizlerle paylaşmış olduk. Bu konuda yazılarımız devam edecektir. Buraya kadar okuduğunuz içinde teşekkür ederim. Mutlaka bu paylaşımının altına kendi tecrübelerinizi anlatmanızı istiyorum, bizlerle paylaşırsanız sevinirim .
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder